Ozonowanie w domach i mieszkaniach jest zalecane minimum raz w roku. Jeżeli w domu przebywają zwierzęta lub osoby dotknięte alergią lub astmą, warto tę usługę przeprowadzać częściej.

Ozonowanie Warszawa

Profesjonalne ozonowanie mieszkania

Ozonowanie mieszkania może być przeprowadzone tylko przez osoby specjalnie do tego przeszkolone, które posiadają wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie. Ozon to składnik występujący w stanie naturalnym w atmosferze, jednak zbyt wysokie jego stężenie może być groźne dla zdrowia. W trakcie tego zabiegu, w pokojach nie mogą przebywać ludzie, zwierzęta, ani rośliny. Gaz ulatnia się po około 30 minutach pozostawiając po sobie świeże i natlenione powietrze, które pozytywnie wpływa na samopoczucie użytkowników ozonowanych pomieszczeń.

Zabieg ozonowania składa się z 5 etapów:

 • Odpowiedniego przygotowania pomieszczenia przez specjalistów.
 • Zapewnienia odpowiedniej temperatury, wilgotności i cyrkulacji powietrza.
 • Właściwego rozstawienia oraz uruchomienia generatorów ozonu.
 • Monitorowania całego procesu wraz z kontrolą stężenia ozonu w pomieszczeniu.
 • Redukcji stężenia ozonu, aż do uzyskania bezpiecznego poziomu.

Dezynfekcja mieszkania – kiedy warto się zdecydować?

Ozonowanie powietrza w domu lub mieszkaniu to sprawdzony sposób na oczyszczenie przestrzeni z przykrych zapachów, jak i usunięcie niebezpiecznych bakterii, wirusów czy pleśni. Kiedy warto zdecydować się na taki zabieg?

Bez wątpienia ozonowanie powinni rozważyć właściciele domów i mieszkań, które przez lata były mocno zaniedbane lub których lokatorzy (np. osoby wynajmujące) prowadzili niehigieniczny tryb życia. Jeśli mamy wątpliwości co do czystości danej przestrzeni i obawiamy się, że przebywanie w niej może być szkodliwe dla naszego zdrowia, zamówmy firmę zajmującą się ozonowaniem.

Kiedy jeszcze wykonuje się ozonowanie? W przypadku zajęciu mieszkań i domów przez szkodniki i owady, znalezienia martwych zwierząt, zagrzybienia pomieszczeń, obecności roztoczy i innych drobnoustrojów, a także w ramach oczyszczenia wnętrz po pożarach, wycieku substancji toksycznych lub zalaniu.

Ozonowanie Warszawa

Ozonowanie mieszkań a alergia

Alergie potrafią być niezwykle uciążliwe. Wiedzą o tym doskonale ci, którzy cierpią na tę dolegliwość. W celu uniknięcia reakcji alergicznej, każda uczulona osoba stara się maksymalnie zmniejszyć kontakt z alergenami. Bardzo niebezpieczne stają się wtedy drobnoustroje – roztocza, grzyby, pleśnie. Ozonowanie mieszkań (alergie) pozwala je skutecznie szybko zniszczyć. Istniej na rynku wiele środków, które niszczą tego typ alergeny, jednakże żaden z nich nie eliminuje ich doszczętnie. Dodatkowo środki te często również mogą stać się alergenami. Działanie ozonu jest w pełni bezpieczne dla alergika oraz pozostawia w pomieszczeniu świeży zapach.

Zapraszamy do współpracy. Zespół Klimedo


Opinie na temat realizacji KLIMEDO

 1. Pan Jakub z Piotrkowa Trybunalskiego
  10/2020

  Pełen profesjonalizm, fachowe doradztwo, szybkość realizacji. Polecam!

  Źródło:


  Pan Witold z Teresina
  03/2020

  Rozmowy z dostawcą były konkretne i rzeczowe. Po okresie ofertowania i negocjacji bardzo szybka instalacja. Ceny wybranego modelu do ofert rynkowych konkurencyjne. Prace montażowe odbyły się szybko i sprawnie.

  Źródło: