Ozonowanie klimatyzacji oraz wentylacji

Za pomocą nawiewów z klimatyzatora lub wentylacji można wprowadzić do mieszkania, firmy czy też samochodu wiele drobnoustrojów chorobotwórczych. Z tego względu wskazane jest co pewien czas oczyszczanie tego typu urządzeń. Najbardziej skuteczne jest tutaj ozonowanie klimatyzacji oraz wentylacji. Dzięki temu zabiegowi niszczy się szybko i skutecznie pleśnie, grzyby, bakterie i wirusy.

Częstym problemem, jaki nastręczają urządzenia nawiewne, jest wprowadzanie do wewnątrz również nieprzyjemnych zapachów. Są one najczęściej efektem nagromadzenia się w urządzeniu właśnie pleśni i grzybów.

Ozon zabija je skutecznie, więc po dokonaniu ozonowania, można mieć pewność, że posiada się nie tylko bezpieczny pod względem medycznym sprzęt, ale również można się cieszyć pięknym zapachem. Ozon z generatora dociera nawet do najmniejszych zakamarków parownika klimatyzacji, z tego względu ozonowanie jest tak bardzo skuteczne.

Niezwykle pożyteczne jest również ozonowanie całego wnętrza samochodu – trójcząsteczkowy tlen, wnikając dokładnie w strukturę tapicerki, oczyszcza ze wszystkich nagromadzonych roztoczy, bakterii orz brzydkich zapachów. Jest to działanie niezwykle cenne w przypadku palących posiadaczy samochodów. Zapach papierosów jest szczególnie uciążliwy do wyeliminowania – ale nie dla ozonu!

Dzięki ozonowaniu, mieszkanie oraz samochód mogą stać się środowiskiem przyjaznym dla alergików. Ozonowanie skutecznie zwalcza wszelkie alergeny.

Ozonowanie mieszkań wskazane jest nie tylko w przypadku, gdy jego mieszkańcem jest alergik. Zawsze, kiedy chce się zwalczyć drobnoustroje oraz nieprzyjemny zapach (niezależnie od jego pochodzenia), ozon będzie najbardziej skuteczny. Świetnie radzi sobie z każdym zapachem – dymem papierosowym, stęchlizną, zapachem farb i lakierów. Ozonowanie pomieszczeń powinno mieć miejsce po każdym remoncie. Dzięki temu szybko pozbędziemy się nieprzyjemnych i toksycznych zapachów.

Ozonowanie jest także doskonałym sposobem na oczyszczenie powietrza w mieszkaniu po poprzednich lokatorach – po zakupie domu lub też po czasie wynajmowania lokalu. Ozonowanie pomieszczeń pomaga zachować nieskazitelną, zdrową czystość oraz sprawić, że w pomieszczeniach będzie unosił się zapach jak po burzy. W takim mieszkaniu żyje się zdrowiej i przyjemniej.

Nieprzyjemny zapach unoszący się we wnętrzu pomimo regularnego sprzątania i wietrzenia to bolączka wielu osób. A nic nie działa tak niekorzystnie na samopoczucie mieszkańców jak drażniąca i zatęchła woń, która stała się integralną częścią pomieszczenia. Dotyczy to przede wszystkim wiekowych domów czy mieszkań w starym budownictwie, tych zaniedbanych i opuszczonych, otrzymanych w spadku czy wynajmowanych, które nie sposób jest odświeżyć tradycyjnymi metodami.

Problem z nieprzyjemnym zapachem może również występować w czystych i schludnych wnętrzach – powodem nieświeżej woni mogą być zwierzęta, szkodniki lub niezależne od nas czynniki (np. zła wentylacja, palący sąsiedzi). Trwałym i skutecznym sposobem pozbycia się silnego i uporczywego zapachu jest zabieg ozonowania polegający na dezynfekcji i dezodoryzacji za pomocą generatora ozonu. Jak wygląda ozonowanie pomieszczeń, kiedy warto zdecydować się na taką usługę i czy oczyszczanie przestrzeni ozonem jest bezpieczne? Zebraliśmy najważniejsze informacje.

Ozonowanie to:

ekologiczna forma dezynfekcji pomieszczeń, usuwania nieprzyjemnych zapachów oraz likwidacji wirusów, bakterii, roztoczy, grzybów i pleśni – kwestii, które nie omijają również domów, mieszkań lub pomieszczeń biurowych. Przebywanie w czystym środowisku jest niezwykle ważne dla zdrowia każdego człowieka, a w szczególności dla dzieci.


Opinie na temat realizacji KLIMEDO

 1. Pan Jakub z Piotrkowa Trybunalskiego
  10/2020

  Pełen profesjonalizm, fachowe doradztwo, szybkość realizacji. Polecam!

  Źródło:


  Pan Witold z Teresina
  03/2020

  Rozmowy z dostawcą były konkretne i rzeczowe. Po okresie ofertowania i negocjacji bardzo szybka instalacja. Ceny wybranego modelu do ofert rynkowych konkurencyjne. Prace montażowe odbyły się szybko i sprawnie.

  Źródło: